Виталиа Гранола бар со орев и лешник 35гр

35 g
14 ден

Гранола бар со орев & лешник – совршена комбинација на овесни снегулки и одбрани јаткасти овошја, засладени со кафеав шеќер. Подготвени се по специјална рецептура која ќе ги изненади вашите сетила и даде долготрајна енергија. Карактеристични се со својата примамлива арома, крцкавост и богата нутритивна вредност. Обилуваат со диетални влакна кои го регулираат метаболизмот и даваат чуство на ситост.

Нема на залиха

Категорија: ,
Шифра: INT10344

Опис

Халал и Кошер сертифициран производ

Производот е погоден за вегани

Нутритивни вредности 100 g/г 35/ g/г
Енергетска вредност 1698kJ 405kcal 593.6kJ 142kcal
Масти 19.7g 6.9g
од кои заситени 1g 0.4g
Мононезаситени 10g 3.5g
Полинезаситени 5g 1.8g
Јаглехидрати 49.5g 17.3g
од кои шеќери 21.3g 7.4g
Полиоли 0g 0g
Скроб 10g 3.5g
Влакна 5.4g 1.9g
Протеини 7.5g 2.6g
Сол 0.4g 0.14g

Дополнителни информации

Тежина 35 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Виталиа Гранола бар со орев и лешник 35гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *