Виталиа Ѓумбир во прав 100гр

100 g
139,00 ден

Има на залиха

Категорија: , ,
Шифра: ZMA14359

Опис

Ѓумбирот претставува ароматичен зачин и природен лек против широк спектар на заболувања. Доколку сакате преку храната да го згреете телото и да ја подобрите циркулацијата препорачливо е да го пробате ѓумбирот и тоа консумирајќи напиток или грицкајќи коцки од ѓумбир.

Гингеролот присутен во ѓумбирот ја подобрува циркулација и го поттикнува согорувањето на мастите и калориите, со тенденција да Ве згрее и да Ве ослободи од вишокот килограми.

Истотака се користи како лек против главоболки, настинки и болки во желудник. Ја подобрува менталната будност, перцепцијата, помнењето, има антикоагулантно дејство и го олеснува дишењето и искашлувањето.

Ѓумбирот се конзумира како чај за загревање или како вкусен зачин во варива и супи. Чајот од ѓумбир се подготвува мошне едноставно: ½ кафено лажиче ѓумбир во прав се прелева со 150 мл врела вода, се остава да стои 15 минути, се процедува и пие голтка по голтка 2- 3 пати во денот.

Дополнителни информации

Тежина 100 g
Suppliers za lot expiry

Nelt ST DOOEL Нелт СТ дооел

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Виталиа Ѓумбир во прав 100гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *