Виталиа Кокосово млеко 80гр (Без глутен)

109,00 ден

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA35226

Опис

Кокосово млеко во прав е здрав производ кој брзо и лесно се поготвува, со висока нутритивна вредност. Неговиот состав е: кокосово млеко, малтодекстрин и натриум казеинат.

Се подготвува на следниот начин: 20g кокосово млеко во прав се раствараат со 230ml топла или ладна вода со мешање. Овој производ е благодет за здравјето бидејќи е извор на железо , магнезиум , калциум и цинк. Богат е и со витамин Ц и Е , без вештачки бои и ароми. Кога ќе ја отворите кесичката, ќе ве восхити мирисот на кокос кој укажува на свежина и чистота на овој производ.

Сакате добар инмунитет во борба против вируси и бактерии? Тое кокосово млеко. Богато е со лауринска киселина која според студиите содржи анти-вирусни својства , ефикасни во борбата со вируси, бактерии и други заболувања. И не само тоа. Кокосовото млеко може да даде околу 22% од препорачаната дневна доза на железо, така што може ефикасно да помогне во надминување на проблемите со анемија.

Не се препорачува како замена за кравјото млеко до 3 годишна возраст.

Нутритивни вредности Per serve 100 g/г
Енергетска вредност 576.6kJ/144.4kcal 2983kJ/ 722kcal
Масти 14g 70g
од кои заситени 12.8g 64g
Јаглехидрати 3.2g 16g
од кои шеќери 1.7g 8.5g
Протеини 2g 10g
Сол 0.05g 0.25g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Виталиа Кокосово млеко 80гр (Без глутен)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *