Виталиа мини овесни крекери со пармезан 100гр

100 g
43,00 ден

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: INT15400

Опис

Go Nutri мини овесните крекери се оригинална фузија од 30% овесни снегулки во комбинација со пармезан, ленено семе, интегрален сусам и екструдиран ориз.

Претставуваат природен извор на растителни влакна, кои го подобруваат варањето на храната. Подготвени се со калиумова сол која е здрава замена за готварската сол (натриум хлорид). А исто така претставуваат природен извор на протеини, кој позитивно влијае за раст, одржување на мускулната маса и коските.

Достапно во пакување од 100г.

Калориска вредност: 100г содржат 419 kcal.

Халал сертифициран производ.

Производ погоден за лакото вегетаријанци.

Дополнителни информации

Тежина 100 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Виталиа мини овесни крекери со пармезан 100гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *