Виталиа Red Fruit 6 барови (6 x 35гр)

210 g
97,00 ден

Житната плочка со црвени овошја и прелив од јогурт е неверојатен микс од крцкави житарици и црвени шумски овошја, обогатени со витамина Б. Со целосен прелив од јогурт, збогатен со калциум. Здрава, слатка закуска од 100% природни состојки, која волшебно ги спојува неверојатните вкусови од природата и ви дава енергија кога ви е најпотребно.

Нема на залиха

Категорија: , ,
Шифра: ZMA13764

Опис

“Кај нас се става на маргините на секојдневниот живот начинот на исхрана и важноста од здава ужина. Многу малку се зборува за бенефитите на здравата ужина – високата хранливост, витамините и извор на енергија. Исто така здравата ужина овозможува да се регулира метаболизмот, а со тоа да се подобри целокупното функционирање на организмот. Што со еден збор значи подобар имунитет. Оттаму и идејата да се создаде нови производи со одличен вкус, но што го носи предзнакот здрава храна. Житните плочки се погодни за деца, тинејџери, возрасни, трудници, спортисти и сите кои се грижат за своето здравје“, изјави Нела Деспотовска, нутриционист од Виталиа.
Деспотовска додаде дека се уште треба да се работи на едукација на населението за здравиот начин на исхрана. „Едукацијата е особено важна со оглед на тоа што сите анализи укажуваат дека секојдневниот стрес и темпото на живот многу малку дозволуваат секој од нас да внимава на исхраната. Но сепак, токму таа е основа на нашето здравје и од неа зависат многу нешта, затоа треба да се внимава во исхраната“, изјави Деспотовска.

Халал сертифициран производ

Производот е погоден за лакто-вегетаријанци

Нутритивни вредности 100 g/г 35/ g/г
Енергетска вредност 1764kJ 419.5kcal 617.4kJ 147kcal
Масти 15.1g 5.3g
од кои заситени 5.7g 2g
Јаглехидрати 65.4g 22.9g
од кои шеќери 36.5g 12.8g
Влакна 2.8g 1.0g
Протеини 5.5g 1.9g
Сол 0.75g 0.25g
Тиамин 0.21mg(18%) 0.074mg(7%)
Рибофлавин 0.24mg(17%) 0.084mg(6%)
Ниацин 2.74mg(17%) 0.95mg(6%)
Витамин Б6 0.30mg(21%) 0.105mg(8%)
Фолна киселина 30µg(15%) 10.5µg(5%)
Биотин 23µg(46%) 8µg(16%)
Пантотенска киселина 0.9mg(15%) 0.315mg(5%)

Дополнителни информации

Тежина 210 g
Suppliers za lot expiry

Nelt ST DOOEL Нелт СТ дооел

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Виталиа Red Fruit 6 барови (6 x 35гр)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *