Виталиа Соини шницли 200гр

45,00 ден

Vitalia Soya Vita Шницли од соја

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA14355

Опис

Најдобар природен извор на билни протеини

Најдобар природен извор на билни протеини. Изобилуваат со витамини, минерали, изофлавоноиди и лецитин
кои го регулираат холестеролот во крвта и дејствува превентивно против канцер. Состав: 100% генетски немодифицирана соја (без ГМО).

РЕЦЕПТИ

ПОХОВАНИ СОИНИ ШНИЦЛИ

Потребно: 50гр. соини шницли, 1 коцка супа (кокошја, телешка или друга по вкус), ладно цедено сончогледово масло, 1-2 јајца, презли.

Подготвување: соините шницли се варат во супата од коцка 30 мин. додека не омекнат. За време на варењето може да додадете био-зачин или сол по вкус. Откако ќе омекнат се процедуваат, се валкаат во матените јајца и презлите (или брашно) и се пржат во затоплено масло додека малку не се зацрвенат на површината. Се сервираат и полеваат со сос од домати или друго по вкус.

Соините шницли искршени на 2-3 парчиња, сварени и процедени може да ги употребувате наместо месо во шкембе чорба.

Халал сертифициран производ
Нутритивни вредности 100 g/г
Енергетска вредност 1500kj
357kcal
Масти 1.5g
од кои заситени 0.1g
Јаглехидрати 30g
од кои шеќери 0g
Протеини 52g
Сол 0.004g

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Nelt ST DOOEL Нелт СТ дооел

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Виталиа Соини шницли 200гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *