Виталиа Спорт 100% Протеин од сурутка со вкус на ванила 150гр

150 g
279 ден

Vitalia Sport 100% протеин од сурутка со ванила 150gr

In stock

Категорија:
Шифра: VHF12768

Опис

Нежниот вкус на ванила го прави овој шејк пријатен за секојдневна консумација.
Еден од најкомплетните протеини кој се апсорбира лесно во човековиот организам е сурутката. Таа претставува целосен протеин со сите 9 есенцијални амино киселини потребни за синтеза на мускулно ткиво.

Дополнителни информации

Weight 150 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Виталиа Спорт 100% Протеин од сурутка со вкус на ванила 150гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *