Виталиа Спорт Протеин од сурутка 100гр

100 g
169 ден

Vitalia Sport 80% протеин од сурутка 100gr

In stock

Категорија:
Шифра: VHF12770

Опис

Моќта на протеинот сега поблиску до вас со новиот производ Протеин од сурутка на Виталиа. Почувствувајте колку моќно може да биде вашето тело, само кога ќе го внесувате правилниот додаток во исхраната. Производот не се препорачува за деца под 16 години и трудници.

Може да се употребува во комбинација со млеко, сок, чај, како додаток во разни печива, десерти, месни производи и сосови. Како да подготвите високо протеински шејк: во блендер ставете ги следните состојки: 100g свежи или замрзнати јагоди, 15g (2супени лажици) протеин од сурутка во прав, 350ml ладна вода или млеко, 4-5 коцки мраз, по желба мед или кафеав шекер. Блендирајте ја смесата и доколку е потребно додадете уште вода.

Дополнителни информации

Weight 100 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Виталиа Спорт Протеин од сурутка 100гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *