Виталиа Сушен ананас 100гр

100 g
72,00 ден

Ананасот ширум светот е симбол на гостопримливоста. Има сладок и сочен плод со посебен оригинален вкус.

Нема на залиха

Опис

Од нутриционистички аспект плодот е без маснотии,содржи мала количина на сол, богат е со витамин Ц, а особено обилува со минералот манган. Освен тоа содржи ензим бромелаин кој ја помага дигестијата на протеините.

Калориска вредност: 100гр. содржат 470 ккал

Дополнителни информации

Тежина 100 g
Suppliers za lot expiry

Nelt ST DOOEL Нелт СТ дооел

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Виталиа Сушен ананас 100гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *