Виталиа Сушен ананас 100гр

100 g
67,00 ден

Ананасот ширум светот е симбол на гостопримливоста. Има сладок и сочен плод со посебен оригинален вкус.

Нема на залиха

Опис

Од нутриционистички аспект плодот е без маснотии,содржи мала количина на сол, богат е со витамин Ц, а особено обилува со минералот манган. Освен тоа содржи ензим бромелаин кој ја помага дигестијата на протеините.

Калориска вредност: 100гр. содржат 470 ккал

Дополнителни информации

Тежина 100 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Виталиа Сушен ананас 100гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *