Виталиа Take Away Чоколадно мусли + обезмастено млеко 110гр

110 g
55,00 ден

Vitalia Take Away Muesli

Има на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA31518

Опис

Ние знаеме дека утрата ви се динамични, а денот ви е исполнет со голем број обврски. Токму во таа насока Виталиа ја разви новата линија на наменски здрави продукти со богат нутритивен профил која го следи трендот и потребите на модерниот човек.

Виталиа Чоколадните Мусли се добро избалансирана здрава храна со извонреден чоколаден вкус и арома со мешавина од житни снегулки и чоколадни парчиња. Засладени се со кафеав шеќер и претставуваат значаен извор на диетални влакна.

Take away Чоколадните мусли на Виталиа содржат обезмастено млеко во прав.

Лесни и едноставни за подготовка само додадете 150 мл топла или ладна вода, промешајте и Вашите омилени Виталиа мусли се спремни да ги консумирате.

Take away житните оброци на Виталиа се комплетен сет кој се состои од: Специјално дизајнирана пластична чаша со поклопец + Оброк од Виталиа мусли и обезмастено млеко во прав + Лажичка на прекршување (за промешување и консумирање).

Енергетска вредност: 100г содржат 417ккал

Достапно во пакување од 110гр

Халал сертифициран производ
Производот е погоден за лакто-вегетаријанци
Нутритивни вредности 100 g/г
Енергетска вредност 1751kJ
417kcal
Масти 13.7g
од кои заситени 1.9g
Јаглехидрати 60.4g
од кои шеќери 19.6g
Влакна 3.6g
Протеини 12.9g
Сол 0.2g

Дополнителни информации

Тежина 110 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Виталиа Take Away Чоколадно мусли + обезмастено млеко 110гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *