Виталиа Take Away Гранола мусли со јаткасто овошје 90гр

90 g
45,00 ден

Vitalia Take Away Muesli Granola

Има на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA31519

Опис

Ние знаеме дека утрата ви се динамични, а денот ви е исполнет со голем број обврски. Истовремено истражувањата покажуваат дека се повеќе се зголемува свесноста за здрави прехранбени навики, а бројот на лица кои размислуваат во насока на менаџирање на внесот на балансирани хранливи материи постојано расте.

Токму во таа насока Виталиа ја разви новата линија на наменски здрави продукти со богат нутритивен профил која го следи трендот и потребите на модерниот човек.

Виталиа Гранола муслите со јаткасто овошје се добро избалансирана здрава храна со извонреден вкус и арома со мешавина од житни снегулки и јаткасти плодови. Засладени се со кафеав шеќери претставуваат значаен извор на диетални влакна.

Лесни и едноставни за подготовка само додадете 150 мл јогурт или млеко промешајте и Вашите омилени Виталиа мусли се спремни да ги консумирате.

Take away житните оброци на Виталиа се комплетен сет кој се состои од: Специјално дизајнирана пластична чаша со поклопец + Оброк од Виталиа мусли + Лажичка на прекршување (за промешување и консумирање).

Енергетска вредност: 100г содржат 371ккал

Достапно во пакување од 90гр

Халал сертифициран производ
Производот е погоден за вегетаријанци
Нутритивни вредности 100 g/г
Енергетска вредност 1558kJ 371kcal
Масти 13.1g
од кои заситени 1.3g
Јаглехидрати 54.3g
од кои шеќери 20.0g
Влакна 6.0g
Протеини 9g
Сол 0.25g

Дополнителни информации

Тежина 90 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Виталиа Take Away Гранола мусли со јаткасто овошје 90гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *