Виталиа Take Away овесна каша со вкус на малина 85гр

85 g
45 ден

Vitalia Take Away Instant Outmeal

Има на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA31516

Опис

Ние знаеме дека утрата ви се динамични, а денот ви е исполнет со голем број обврски. Истовремено истражувањата покажуваат дека се повеќе се зголемува свесноста за здрави прехранбени навики, а бројот на лица кои размислуваат во насока на менаџирање на внесот на балансирани хранливи материи постојано расте.

Токму во таа насока Виталиа ја разви новата линија на наменски здрави продукти со богат нутритивен профил која го следи трендот и потребите на модерниот човек.

Go Nutri инстант овесна каша на Виталиа претставува балансиран микс од меки овесни снегулки, пченични нукулци и малина. Засладени со стевиа засладувач и претставуваат значаен извор на диетални влакна.

Take away инстант овесната каша на Виталиа е посен производ.

Лесни и едноставни за подготовка само додадете 150 мл јогурт или млеко промешајте и Вашите омилени Виталиа мусли се спремни да ги консумирате.

Take away житните оброци на Виталиа се комплетен сет кој се состои од: Специјално дизајнирана пластична чаша со поклопец + Оброк од Виталиа мусли + Лажичка на прекршување (за промешување и консумирање).

Енергетска вредност: 100г содржат 347ккал

Достапно во пакување од 85гр

Халал сертифициран производ
Производот е погоден за вегани
Нутритивни вредности 100 g/г
Енергетска вредност 1460kJ
347.5kcal
Масти 5.1g
од кои заситени 0.24g
Јаглехидрати 68g
од кои шеќери 21.7g
Влакна 7.9g
Протеини 7.4g
Сол 0.75g

Дополнителни информации

Тежина 85 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Виталиа Take Away овесна каша со вкус на малина 85гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *