Виталиа Турбинадо Нерафиниран кафеав шеќер 900гр

900 g
91,00 ден

Vitalia Turbinado нерафиниран кафеав шеќер од шеќерна трска

Нема на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA31517

Опис

Turbinado нерафинираниот кафеав шеќер се карактеризира со одлична арома и вкус кој потекнува од природно присутната меласа во која се наоѓаат нејголем дел од хранливите компоненти на шеќерната трска.

Името Турбинадо потекнува од начинот на производство – сушењето на кристалите се одвива во центрифуга во облик на турбина.

Претствува здрава замена за белиот рафиниран шеќер. Се користи како засладувач за напитоци и подготовка на десерти.

Економично пакување со конкурентна цена.

Достапно во пакување од 900г и 450г.

Нутритивни вредности 100 g/г
Енергетска вредност 1663kJ
397.6kcal
Масти 0g
од кои заситени 0g
Јаглехидрати 99.4g
од кои шеќери 99.4g
Влакна 0g
Протеини 0g
Сол 0g

Дополнителни информации

Тежина 900 g
Suppliers za lot expiry

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Виталиа Турбинадо Нерафиниран кафеав шеќер 900гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *