Виталиа V for Vitality 6 Mултижитни барови со чоколадо (6 x 25гр)

150 g
65,00 ден

“V for Vitality” мултижитните барови со чоколадо се одличен избор кога ви е потребна брза закуска во движење или инстант енергија во било кој дел од денот. Подготвени од интегрални зрна, овие мултижитни барови се избалансирана закуска која целосно ги исполнува условите на модерниот концепт за здрава исхрана.

Нема на залиха

Категорија: ,
Шифра: 311001871

Опис

“V for Vitality” ги обединуваат позитивните својства на интегралните жита и сушените овошја. Интегралните жита се богати со важни хранливи состојки и тоа комплексини јаглехидрати, диетални влакна, витамини (Б комплекс), минерали (манган, магнезиум, железо) и антиокиданси. Секоја од овие хранливи материи креира бенефит за здравјето и заедно дејствуваат моќно и благопријатно на организмот. Високиот процент на диетални влакна придонесува за подобро функционирање на дигестивниот тракт и активно прочистување од токсини.
В фор Виталити крцкавите житни плочки се нов производ на Виталиа карактеристични со својата примамлива арома, крцкавост и богата нутритивна вредност. Обилуваат со диетални влакна кои го регулираат метаболизмот и даваат чуство на ситост. Едноставни се за конзумирање и се здрава ужина или десерт за сите возрасти во било кој дел од денот. Идеални се за спортисти.
Кога ви е потребна брза, но здрава закуска за инстант енергија, “V for Vitality” мултижитните барови се вашиот вистински избор. Еден “V for Vitality” бар од 25г има само 89.2 kcal и задоволува 4% од препорачаниот дневен внес за калории.
Уживајте во енергијата на мултижитните барови за ужина, бидејки се креирани за ваша виталност, задоволство и енергичност во текот на целиот ден.

Халал сертифициран производ
Производот е погоден за лакто-вегетеријанци

Нутритивни информации 100 g/г
Енергетска вредност 1558kJ 370kcal
Масти 12.1g
од кои заситени 3.6g
Јаглехидрати 68.1g
од кои шеќери 34.2g
Влакна 11.5g
Протеини 5.0g
Сол 0.75g

Дополнителни информации

Тежина 150 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Виталиа V for Vitality 6 Mултижитни барови со чоколадо (6 x 25гр)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *