Виталиа V for Vitality 6 Мултижитни барови со јагода и калинка (6 x 25гр)

150 g
65,00 ден

“V for Vitality” мултижитните барови со јагода и калинка се одличен избор кога ви е потребна брза закуска во движење или инстант енергија во било кој дел од денот. Подготвени од интегрални зрна, овие мултижитни барови се избалансирана закуска која целосно ги исполнува условите на модерниот концепт за здрава исхрана.

Нема на залиха

Категорија: ,
Шифра: 311001872

Опис

“V for Vitality” ги обединуваат позитивните својства на интегралните жита и сушените овошја. Интегралните жита се богати со важни хранливи состојки и тоа комплексни јаглехидрати, диетални влакна, витамини (Б комплекс), минерали (манган, магнезиум, железо) и антиокиданси. Секоја од овие хранливи материи креира бенефит за здравјето и заедно дејствуваат моќно и благопријатно на организмот. Високиот процент на диетални влакна придонесува за подобро функционирање на дигестивниот тракт и активно прочистување од токсини.
“V for Vitality” крцкавите житни плочки со јагода и калинка се нов производ на Виталиа карактеристични со својата примамлива арома, крцкавост и богата нутритивна вредност. Обилуваат со диетални влакна кои го регулираат метаболизмот и даваат чуство на ситост. Едноставни се за конзумирање и се здрава ужина или десерт за сите возрасти во било кој дел од денот. Идеални се за спортисти.
Кога ви е потребна брза, но здрава закуска за инстант енергија, “V for Vitality” мултижитните барови се вашиот вистински избор. Еден “V for Vitality” бар од 25г има само 89.2 kcal и задоволува 4% од препорачаниот дневен внес за калории.
Уживајте во енергијата на мултижитните барови за ужина, бидејки се креирани за ваша виталност, задоволство и енергичност во текот на целиот ден.

Халал сертифициран производ

Производот е погоден за вегетеријанци

Нутритивни вредности 100 g/г 25/ g/г
Енергетска вредност 1507kJ 357kcal 376.7kJ 89.2kcal
Масти 8.8g 2.2g
од кои заситени 0.9g 0.2g
Јаглехидрати 70.8g 17.7g
од кои шеќери 30.1g 7.5g
Влакна 11.4g 2.8g
Протеини 5.6g 1.4g
Сол 0.75g 0.17g

Дополнителни информации

Тежина 150 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Виталиа V for Vitality 6 Мултижитни барови со јагода и калинка (6 x 25гр)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *