Вива 100% Сок од портокал 1л

76,00 ден

Viva Premium 100% Portokal Sok

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA14165

Опис

Вива Портокал 100%

Пакување: 1Л
Произведен од концентрат од портокал. Содржина на овошје 100%. Без додаток на шеќер. Содржи природно присутни шеќери. Пастеризиран. Без конзерванси.

Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска врeдност: 204kJ / 49kcal
Масти / од кои заситени: 0,2g / 0,02 g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 10,7g / 10,1g
Влакна: 0,03g
Протеини: 0,7g
Натриум: 0,016g

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Vivaks Вивакс ДОО

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Вива 100% Сок од портокал 1л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *