Вива АЦЕ Нектар сок од овошја и морков 1л

65,00 ден

Viva ACE nektar

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA14183

Опис

Вива АЦЕ нектар со повеќе видови овошја и морков
Пакување: 1Л

Содржина на овошје 50% минимум. Состојки: сокови од (морков 23%, портокал 18%, јаболко 6%) од концентрат, мешавина од овошни сокови од концентрати и пиреа во променлив сооднос 3% (сок од маракуја и ананас од концентрат, концентрирано пире од гуава и манго, банана пире, концентрирано пире од кајсија, сок од лимета од концентрат, киви пире), вода, шеќер, киселина (лимонска киселина), витамин Ц, витамин А. Пастеризиран. Без конзерванси.

Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 200kJ / 48kcal
Масти / од кои заситени: 0g/0g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 11,7g/11,2g
Влакна: 0,1g
Протеини: 0,3g
Натриум: 0,01g
Витамин А: 343µg
Витамин Ц:

9mg

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Вива АЦЕ Нектар сок од овошја и морков 1л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *