Вива АЦЕ Сок од шумско овошје 2л

95,00 ден

Viva ACE шумско овошје / од повеќе видови овошја

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA14174

Опис

Вива АЦЕ Шумско овошје
Пакување: 2Л

Состојки: вода, сок од јаболко од концентрат 17%, мешавина од овошни сокови од концентрати во променлив сооднос 3% (портокал, јагода, вишна, малина, брусница), шеќер, киселина (лимонска киселина), арома, боја (концентрат од сладок компир и морков, кошинил), витамини (А, Ц, Е), стабилизатори (пектин, каруба гума). Пастеризиран. Без конзерванси.

Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 192 kJ / 46kcal
Масти / од кои заситени: 0g / 0g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 11,4g / 11,0g
Влакна: <0,1g
Протеини: 0,1g
Натриум: 0,001g
Витамин А: 132µg
Витамин Ц: 13,2mg
Витамин Е: 1,98mg

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Вива АЦЕ Сок од шумско овошје 2л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *