Вива Disney Avengers Сок од портокал 200мл

15,00 ден

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA34337

Опис

Произведен од концентрат од портокал, со витамин Ц и калциум. Содржина на овошје 50% минимум. Состојки: сок од портокал од концентрат, вода, шеќер, киселина (лимонска киселина), калциум лактат, витамин Ц. Пастеризиран. Без конзерванси.
Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 200kJ / 47kcal
Масти / од кои заситени: 0g / 0g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 11,4g / 8,7g
Влакна: 0.1g
Протеини: 0.03g
Сол: 0.05g
Калциум: 119mg
Витамин Ц: 12mg

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Вива Disney Avengers Сок од портокал 200мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *