Вива Fresh АЦЕ 1,5л

66,00 ден

Viva Фреш

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA28136

Опис

Вива Фреш АЦЕ
ПАКУВАЊЕ: 1,5Л

Негазиран освежителен безалкохолен пијалок со минимум 10% мешан овошен сок, со витамини. Состојки: вода, шеќер, сокови од (портокал 5%, морков 4%, лимон 1%) од концентрат, регулатор на киселост (лимонска киселина и натриум цитрат), стабилизатори (карбокси метил целулоза, ксантан гума, пектин), конзерванси (калиум сорбат и натриум бензоат), антиоксидант (аскорбинска киселина), арома, витамини (Ц, Е, А), боја (каротени, сулфитно амонијачен карамел). Пастеризиран.

Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 193 kJ / 45,4kcal
Масти / од кои заситени: < 0.1g / <0.1g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 11g / 10,9g
Влакна: <0,1g
Протеини: <0.1g
Натриум: 0.015g
Витамин Ц: 9mg
Витамин Е: 1,5mg
Витамин А: 120 µg

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Вива Fresh АЦЕ 1,5л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *