Вива Fresh мултивитамин 1,5л

62,00 ден

Viva Фреш

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA28137

Опис

Вива Фреш Мултивитамин
Пакување: 1,5Л

Негазиран освежителен безалкохолен пијалок со минимум 12% мешан овошен сок, со витамини. Состојки: вода, шеќер, сокови од (портокал 4%, лимон 2%, морков 2%, ананас 2%, маракуја 1% и манго 1%) од концентрат, регулатор на киселост (лимонска киселина, натриум цитрат), стабилизатори (карбокси метил целулоза, ксантан гума, пектини), конзерванси (калиум сорбат и натриум бензоат), антиоксидант (аскорбинска киселина), витамини (Ц, ниацин, пантотенска киселина, тиамин, рибофлавин, Б6, Б12, фолна киселина, биотин, Е, А), арома, боја (каротени). Пастеризиран.

Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 191kJ / 45kcal
Масти / од кои заситени: < 0.1g / <0.1g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 10,9g / 10,8g
Влакна: <0,1g
Протеини: <0.1g
Натриум: <0.01g
Витамин Ц: 9mg
Ниацин: 2,7mg
Пантонтенска киселина 0,9mg
Тиамин: 0,21mg
Рибофлавин: 0,24mg
Витамин Б6: 0,3mg
Витамин Б12: 0,15 µg
Фолна киселина: 30 µg
Биотин: 22,5 µg
Витамин Е: 1,5mg
Витамин А: 120 µg

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Vivaks Вивакс ДОО

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Вива Fresh мултивитамин 1,5л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *