Вива Fresh од лимон и бозел 1,5л

65,00 ден

Viva Фреш

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA35776

Опис

Вива Фреш Лимон Бозел
Пакување: 1,5Л

Негазиран освежителен безалкохолен пијалок со минимум 3% овошен сок, со вкус на лимон и бозел. Состојки: вода, шеќер, сок од лимон од концентрат (3%), регулатор на киселост (лимонска киселина), стабилизатори (гума арабика, E445), конзерванси (калиум сорбат и натриум бензоат), антиоксидант (аскорбинска киселина), арома, боја (каротeни, E131). Пастеризиран.

Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 209kJ/49kcal
Масти / од кои заситени: 0g / 0g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 12g / 12g
Влакна: 0g
Протеини: 0g
Сол: 0g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Вива Fresh од лимон и бозел 1,5л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *