Вива Fresh од портокал 1,5л

66,00 ден

Viva Фреш

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA28139

Опис

Вива Фреш Портокал
Пакување: 1,5Л

Негазиран освежителен безалкохолен пијалок со овошен сок од портокал минимум 10%, со витамини. Состојки: вода,шеќер, сок од портокал од концентрат, регулатор на киселост (лимонска киселина, натриум цитрат), стабилизатори ( карбокси метил целулоза, ксантан гума, гума арабика, Е445), конзерванси (калиум сорбат и натриум бензоат), растителни масла, витамини (Ц, Е, Б6), екстракт од портокал, арома, боја (каротени). Пастеризиран.

Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 182kJ/43kcal
Масти / од кои заситени: 0g / 0g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 10,6g / 10,6g
Влакна: 0g
Протеини: 0.1g
Натриум: 0g
Витамин Ц: 10.21mg
Витамин Б6: 0.34mg
Витамин E: 1.7mg

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Вива Fresh од портокал 1,5л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *