Вива Fresh А.Ц.Е. од шумско овошје 1,5л

65,00 ден

Viva Фреш

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA28138

Опис

Вива Фреш А.Ц.Е. Шумско овошје
ПАКУВАЊЕ: 1,5Л

Негазиран освежителен безалкохолен пијалок со минимум 11% мешан овошен сок, со витамини. Состојки: вода, шеќер, сок од јаболко од концентрат 8%, мешавина од овошни сокови од концентрати во променлив сооднос 3% (портокал, јагода, вишна, малина, брусница), киселина (лимонска киселина), конзерванси (калиум сорбат и натриум бензоат), арома, боја (концентрат од сладок компир и морков, кошинил), витамини (А, Ц, Е), стабилизатори (пектин, каруба гума). Пастеризиран.

Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 195kJ / 46kcal
Масти / од кои заситени: < 0.1g / <0.1g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 11,1g / 11,1g
Влакна: <0,1g
Протеини: <0.1g
Натриум: <0.01g
Витамин Ц: 13.2mg
Витамин Е: 1,9mg
Витамин А: 132 µg

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Вива Fresh А.Ц.Е. од шумско овошје 1,5л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *