Вива Fruity Сок од ананас 2л

85,00 ден

Viva Фрути сок од ананас

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA14180

Опис

Вива Fruity Ананас
Пакување: 2Л

Состојки: вода, сок од ананас од концентрат, шеќер, киселина (лимонска киселина), антиоксидант (аскорбинска киселина), арома, стабилизатор (гума арабика, Е445), боја (каротени). Пастеризиран. Без конзерванси.

Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 196kJ / 46kcal
Масти / од кои заситени: 0g / 0g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 11,5g / 11,0g
Влакна: <0,1g
Протеини: 0,03g
Натриум:
<0,001g

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Вива Fruity Сок од ананас 2л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *