Вива Fruity Сок од портокал 2л

75,00 ден

Viva Фрути сок од портокал

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA14182

Опис

Вива Fruity Портокал
Пакување: 2Л

Состојки: вода, сок од портокал од концентрат, шеќер, киселина (лимонска киселина), антиоксидант (аскорбинска киселина), арома, стабилизатори (карбокси метил целулоза, гума арабика, Е 445), боја (каротени). Пастеризиран. Без конзерванси.

Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 190kJ / 45kcal
Масти / од кои заситени: 0g / 0g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 11,2g / 10,7g
Влакна: <0,1g
Протеини: 0,01g
Натриум: 0,004g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Вива Fruity Сок од портокал 2л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *