Вива Fruity Сок од праска и јаболко 2л

81,00 ден

Viva Фрути сок од праски и јаболка

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA14179

Опис

Вива Fruity Праска Јаболко
Пакување: 2Л

Состојки: вода, концентрирано пире од праска, шеќер, киселина (лимонска киселина), арома, стабилизатор (карбокси метил целулоза, Е 1450), боја (куркумин, бета -апо-8-каротенал Ц 30). Пастеризиран. Без конзерванси.

Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 192kJ / 45kcal
Масти / од кои заситени: 0g / 0g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 11,2g / 10,5g
Влакна: <0,1g
Протеини: 0,07g
Натриум: 0,005g

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Vivaks Вивакс ДОО

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Вива Fruity Сок од праска и јаболко 2л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *