Вива Коктел 200мл

17,00 ден

Viva Cocktail Multifruit

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA14169

Опис

Вива Коктел со повеќе видови на овошја
Пакување: 0,2Л

Состојки: вода, сокови од (портокал 17%,јаболко 9%) од концентрат,мешавина од овошни сокови од концентрати и пиреа во променлив сооднос 4% (пире од гуава, концентрирано пире о манго, банана пире, концентрирано пире од кајсија, сок од ананас и маракуја од концентрат, концентрирано пире од гуава, сок од лимета од концентрат), шеќер, киселина (лимонска киселина), витамин А, природна арома. Пастеризиран. Без конзерванси.

Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 200kJ / 48kcal
Масти / од кои заситени: <0,01g/<0,001g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 11,8g / 11,4g
Влакна: <0,1g
Протеини: 0,2g
Натриум: 0,001g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Вива Коктел 200мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *