Вива Коктел сок 2л

92,00 ден

Viva коктел од повеќе видови овошје

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA14175

Опис

Вива Коктел од повеќе видови овошја
Пакување: 2Л

Состојки: вода, сок од портокал од концентрат 25%, мешавина од овошни сокови од концентрати и пиреа во променлив сооднос 5% (пире од гуава, концентрирано пире од манго, банана пире, концентрирано пире од кајсија, сок од ананас и маракуја од концентрат, концентрирано пире од гуава, сок од лимета од концентрат), шеќер, киселина (лимонска киселина),витамин А, природна арома. Пастеризиран. Без конзерванси.

Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 202kJ / 48,5kcal
Масти / од кои заситени: 0g / 0g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 12,1g / 11,5g
Влакна: <0,1g
Протеини: 0,04g
Натриум: 0,002g
Витамин А: 154µg

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Вива Коктел сок 2л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *