Вива Сок АЦЕ Коктел 200мл

15,00 ден

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA24889

Опис

Состојки: вода, сокови од (морков 15%, портокал 13%) од концентрат, мешавина од овошни сокови од концентрати и пиреа во променлив сооднос 2% (сок од маракуја и ананас од концентрат, концентрирано пире од гуава и манго, банана пире, концентрирано пире од кајсија, сок од лимета од концентрат), шеќер, киселина (лимонска киселина), витамин Ц, витамин А, природна арома. Пастеризиран. Без конзерванси.

Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 200kJ / 48kcal
Масти / од кои заситени: <0,01g / <0,001g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 11,7g / 11,4g
Влакна: 0,1g
Протеини: 0,3g
Натриум: 0,01g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Вива Сок АЦЕ Коктел 200мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *