Вива Сок од портокал 200мл

15,00 ден

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA14168

Опис

Состојки: вода, сок од портокал од концентрат, шеќер, киселина (лимонска киселина). Пастеризиран. Без конзерванси.
Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 200kJ / 48kcal
Масти / од кои заситени: 0,02g / <0,003g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 11,7g / 11g
Влакна: <0,1g
Протеини: 0,29g
Натриум: 0,01g

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Вива Сок од портокал 200мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *