Вива Сок од праска 200мл

15,00 ден

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA14171

Опис

Произведен од концентрирано пире од праска. Содржина на овошје 50%минимум. Состојки: концентрирано пире од праска, вода, шеќер, киселина (лимонска киселина). Пастеризиран. Без конзерванси.
Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 212kJ /51 kcal
Масти / од кои заситени: 0,13g / 0.0g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 12,5g / 11,8g
Влакна: 0,7g
Протеини: 0,2g
Натриум: 0,001g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Вива Сок од праска 200мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *