Вива Нектар сок од боровинки 1л

75,00 ден

Viva боровинка коктел нектар

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA14172

Опис

Вива Боровинка нектар
Пакување: 1Л

Произведен од сок од повеќе видови овошја од концентрат. Содржина на овошје 50% минимум. Состојки: овошни сокови од (боровинка 25%, јаболка 20% и аронија 5%) од концентрат, вода, шеќер, киселина (лимонска киселина). Пастеризиран. Без конзерванси.

Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 200kJ / 48kcal
Масти / од кои заситени: 0g / 0g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 11,9g / 11,7g
Влакна: <0,1g
Протеини: 0,1g
Натриум: 0,002g

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Интеграл

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Вива Нектар сок од боровинки 1л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *