Вива Нектар сок од јаболко 2л

85,00 ден

Viva сок од јаболка нектар

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA14176

Опис

Вива Јаболко Нектар
Пакување: 2Л

Содржина на овошје 50% минимум. Состојки: сок од јаболко од концентрат, вода, шеќер, киселина (лимонска киселина), антиоксидант (аскорбинска киселина). Пастеризиран. Без конзерванси.

Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 210kJ / 50kcal
Масти / од кои заситени: 0g / 0g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 12,3g / 11,8g
Влакна: <0,1 g
Протеини: 0,1g
Натриум: 0,002g

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Вива Нектар сок од јаболко 2л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *