Вива Нектар сок од праска 1л

59,00 ден

Viva praska nektar

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA14166

Опис

Вива Праска нектар

Пакување: 1Л
Произведен од концентрирано пире од праска. Содржина на овошје 50% минимум. Состојки: концентрирано пире од праскa, вода, шеќер, киселина (лимонска киселина), антиоксидант (аскорбинска киселина). Пастеризиран. Без конзерванси.

Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 212кЈ / 51kcal
Масти / од кои заситени: 0g / 0g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 12,4g / 11,8g
Влакна: 0,7g
Протеини: 0,3g
Натриум: 0,001g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Вива Нектар сок од праска 1л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *