Вива Сок од киви и јаболко 1л

58,00 ден

VIva сок од киви и јаболка

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA20319

Опис

Вива Киви јаболко 1Л
Пакување: 1Л

Состојки: вода, концентрирано пире од киви 17%, пире од јаболка 13%, шеќер, киселина (лимонска киселина), арома, природна боја (хлорофилин и куркумин), антиоксидант (аскорбинска киселина). Пастеризиран. Без конзерванси.

Просечна вредност на 100 ml производ
Енергетска вредност: 209kJ / 50kcal
Масти / од кои заситени: 0g / 0g
Јаглени хидрати /од кои шеќери: 12,3g / 12,0g
Влакна: 0,1g
Протеини: 0,15g
Натриум: 0,001g

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Интеграл

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Вива Сок од киви и јаболко 1л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *