Воденичар Бело брашно тип-400 2кг

2 kg
64,00 ден

Жито Лукс Воденичар бело брашно тип 400 за домашна употреба 2кг

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA20123

Опис

Тежина : 2кг
Природно бело брашно, идеално за фини бели печива и колачи за специјални пригоди. Тестата од ова брашно лесно се обработуваат, не се лепат на рацете и добро нараснуваат, а производите имаат убав изглед.

Дополнителни информации

Тежина 2000 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Воденичар Бело брашно тип-400 2кг”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *