Your 5 Minutes Тост леб со семки 500гр

350 g
54,00 ден

Твоите 5 минути тост леб со микс од семки. Без конзерванси.

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA13315-1-1

Опис

Состојки:
Пченично брашно T500, интегрално пченично брашно, пченично кисело тесто (вода, бело пченично брашно, стартер култура), вода, сончогледово масло, шеќер, лен, семки од сончоглед, квасец, сол, ферментирано пченично брашно, прежелатинизирано пченично брашно T1600, јачменов слад, пржено пченично сладно брашно, ацерола во прав, ензими, арома.

БЕЗ ДОДАТНИ АДИТИВИ.

Може да содржи јајца, соја, јаткасти овошја, сусам во трагови.

Просечна хранлива вредност на 100g на производот:
1261 енергетска вредност (kJ)
299 калории (kcal)
5.5 маснотии (g)
0,6 масни киселини заситени
51,5 јаглени хидрати (g)
3,6 шеќери
8,5 протеини (g)
4,4 влакна (g)
1.1 сол (g)

Дополнителни информации

Тежина 350 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Your 5 Minutes Тост леб со семки 500гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *