Your 5 Minutes Тост леб класик 500гр

350 g
49,00 ден

Твоите 5 минути класичен тост леб. Без конзерванси.

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA13315-1

Опис

  1. Состојки:
    Пченично брашно T500, вода, кисело тесто (вода, пченично брашно T500, култура на млечна киселина), сончогледово масло, шеќер, квасец, сол, ферментирано пченично брашно, пченичен глутен, ацерола во прав, ензими, арома.

БЕЗ ДОДАДЕНИ АДИТИВИ

Може да содржи јајца, млеко, вирус, сусам и ореви во трагови.

Просечна хранлива вредност на 100g на производот:
1262 енергетска вредност (kJ)
299 калории (kcal)
4.2 маснотии (g)
0,5 заситени масни киселини
55.3 Јаглехидрати (е)
4.1 шеќери
8,4 протеини (g)
3,2 влакна (g)
1,2 сол (g)

Дополнителни информации

Тежина 350 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Your 5 Minutes Тост леб класик 500гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *