Your 5 Minutes Тост леб со путер 500гр

350 g
65,00 ден

Твоите 5 минути тост леб со путер. Без конзерванси.

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA13315-1-1-1

Опис

Состојки:
Пченично брашно T500, пченично кисело тесто (вода, пченично бело брашно, стартер култура), путер 2.7%, шеќер, квасец, сол, ферментирано пченично брашно, ацерола во прав, ензими, арома.

БЕЗ ДОДАТНИ АДИТИВИ.

Може да содржи јајца, соја, сусам и јаткасти овошја во трагови.

Просечна хранлива вредност на 100g на производот:
1242 енергетска вредност (кЈ)
294 калории (ккал)
3.6 масти (г)
1.8 заситени масни киселини
55.4 јаглени хидрати (г)
4.1 шеќери
8.4 протеини (г)
3.2 влакно (г)
1.2 сол (г)

Дополнителни информации

Тежина 350 g
Suppliers za lot expiry

Жито Центар Скопје

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Your 5 Minutes Тост леб со путер 500гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *