Збрегов Трајно млеко 1% 1л

47,00 ден

Zbregov трајно млеко со 1% млечна масленост.

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA31159

Опис

Просечна хранлива вредност во 100 ml:
Енергетска вредност 163 kJ (40 kcal)
Протеини 3.2 g
Јаглехидрати 4.3 g
Масти 1 g
Калциум 120 mg (15% RDA *)
* RDA = просечен дневен волумен

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.