Жито Лукс Брашно Екстра бело 1кг

1 kg
45,00 ден

Природно екстра бело брашно кое е незаменлива состојка за разни кулинарски креации. Неговата фина структура овозможува изработка на теста кои лесно се обработуваат, не се лепат и добро нараснуваат. Со Екстра белото брашно од Жито Лукс можете да станете уметник, а на своите сакани да им понудите вкусни-ремек дела.

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA13307

Опис

Екстра бело брашно тип 400 за домашна употреба 1кг.
Идеално за разни бели печива, погачи, лиснато тесто, колачи и торти.

Дополнителни информации

Тежина 1000 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Жито Лукс Брашно Екстра бело 1кг”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *