Жито Лукс Брашно Сенаменско 1кг

1 kg
43,00 ден

Бело брашно за сите намени, направено од мешавина на висококвалитетни брашна. Брашното добро впива и уште подобро се развлекува, заради што тестото не се кине и не се лепи. Убаво и еднакво нараснува, а сите производи од него изгледаат одлично. Достапно е во пакување од 1 кг.

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA13312

Опис

Идеално за домашни пити, кори (јуфки), куглоф и переци.

Дополнителни информации

Тежина 1000 g
Suppliers za lot expiry

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Жито Лукс Брашно Сенаменско 1кг”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *