Жито Лукс Интегрален тост леб 350гр

350 g
39 ден

Zito Luks леб

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA13325

Опис

Карактеристичниот и привлечен вкус на пченичниот интегрален леб се должи на миксот од обработени зрна (малтозна пченица, пченични трици, пченични снегулки, малтозен јачмен). Присуството на сите хранливи делови од пченичното зрно, го прави овој леб извор на влакна и протеини и претставува основа за здрава и избалансирана исхрана.

Дополнителни информации

Тежина 350 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Жито Лукс Интегрален тост леб 350гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *